کند و کاو در خبر عدم تغییر ساعت تابستانی در اروپا

بر اساس نظرسنجی کمیسیون اروپا و تایید پارلمان اروپا ساعت‌ها از سال ۲۰۲۱ دیگر تغییر نمی‌کنند و ساعت زمستانی و تابستانی یکسان است.


تحلیل : قانون تغییر ساعت تابستانی در اروپا از دهه ۱۹۷۰ میلادی در پی بحران نفتی در بسیاری از کشورهای این قاره بوجود آمد. در سال های اخیر مطالعات متعددی توسط کشورهای اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا انجام شده است و در این تحقیقات محورهای زیر مورد بررسی قرار گرفته است

:💶 بازارهای داخلی : شامل دو بخش حمل و نقل و ارتباطات می باشد. در بخش حمل و نقل تغییر جدول زمان بندی وسایل نقلیه (هواپیما، قطار، اتوبوس و ...) دیگر نیاز نمی باشد.

💡 انرژی  : مهمترین دلیل برای تغییر ساعت صرفه جویی در انرژی بود. اما امروزه با استفاده از لامپهای با مصرف کمتر انرژی، سیستم های اتوماتیک کنترلی و همچنین تولید برق توسط انرژی خورشیدی صرفه جویی در این بخش بسیار کم می باشد.

🧠 سلامت : مطالعات اخیر بر خلاف گذشته نشان داده اند برهم خوردن ریتم بدن در اثر تغییر ساعت ممکن است هفته ها منجر به کم خوابی، خستگی، عدم تمرکز و ... افراد می شود.

🐄🐑 کشاورزی : همانند بخش سلامت است. علاوه بر اینکه تغییر ساعت شیرگیری از دامها تاثیر منفی بر آنها دارد.

⬅️ مطالعات در زمینه تفریح، ورزش، ایمنی جاده ها و امنیت عمومی داده های مرتبط دقیقی با تغییر ساعت نیافتند.

🔹 ۴.۶ میلیون نفر از اعضای کشورهای مختلف اروپا در نظرسنجی عدم تغییر ساعت شرکت کردند که ۸۴ درصد موافق آن بودند.

🔸 پارلمان اروپا در سال ۲۰۱۹ با ۴۱۰ رای موافق، ۱۹۲ رای مخالف و ۵۱ رای ممتنع این قانون را تصویب نمود.

⚙️ دانلود مطالعات مربوط به اثر تغییر ساعت تابستانه و زمستانه در اروپا

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

⚙️ دانلود مطالعات مربوط به اثر تغییر ساعت تابستانه و زمستانه در اروپا

EU summer-time Arrangements Ex-post Impact Assessment

🔹 این مطالعه ضمن بررسی اثر تغییر ساعت در بخش های مختلف می باشد، دارای رفرنس هایی به سایر تحقیقات کشورهای اروپایی می باشد.

- تعداد صفحات :  48

- زمان انتشار :  2017

- تهیه شده توسط پارلمان اروپا